Яку рідину використовувати в системі опалення

Яку рідину використовувати в системі опалення

 
Відразу відзначимо, що кращим теплоносієм є вода. Це пояснюється її хімічними і фізичними властивостями. Так велика частина виробників елементів систем опалення настійно рекомендують використовувати для їх виробів тільки воду. Навіть в інструкції користувача багато пишуть, що у разі використання антифризу, а не води, вони не несуть відповідальності за можливі наслідки. Так яка незамерзаюча рідина для систем опалення з цих двох краще? Спробуємо розібратися.
Якщо подумати, то краще використовувати просту воду, адже вона використовується практично у всіх системах опалення. Але час йде, і подібне твердження вже не є настільки категоричним. Вже сьогодні чимало людей віддають перевагу альтернативним носіям, не звертаючи особливої уваги на суттєво більшу вартість. Але чи це так? для з'ясування цього моменту ми повинні розібратися в плюсах і мінусах як антифризу, так і води. Почнемо.
Головною перевагою можна вважати наступне: коли будівля тривалий час не буде використовуватися, а система опалення, природно, деактивовано, то існує великий ризик того, що в зимову пору промерзла вода здатна просто розірвати труби. У випадку ж застосування антифризу подібного трапитися не може. Тому такий теплоносій зливати не потрібно.
Спеціальні добавки, що запобігають виникненню корозії, різного роду нальоту, виключає розчинення ущільнювача.
Насамперед, він отруйний, тому використання його в двоконтурних системах вкрай небажано. Крім того, антифриз легко запалюється. Хоча в останні роки в країні почали з'являтися нетоксичні антифризи на основі пропілену.
Ця незамерзаюча рідина для систем опалення має більш низьку теплоємність (приблизно на 1/5 нижче, ніж у води).
Також хотілося б приділити декілька слів любителям використання тосола для автомобілів в якості теплоносія. Робити цього не потрібно, бо у складі тосола є речовини, застосування яких в житлових приміщеннях неприпустимо.
Підзаголовок звучить саме так тому, що з позитивними якостями незамерзаючої рідини можна ознайомитися прямо при покупці. Але існують і інші якості, про які виробники намагаються не поширюватися.
Для антифризу необхідний досить потужний циркуляційний насос, так як в'язкість у нього вище.
Не можна його використовувати і при наявності двоконтурних котлів (причини тому були зазначені у попередній главі).
Для антифризу також потрібні більш потужні радіатори, так як він гірше сприймає тепло.
Ні в якому разі не використовуйте антифриз у відкритих системах. Тоді він може просто зникнути.
Цинк може призвести до того, що антифриз втратить більшу частину своїх властивостей.
По-перше, вода відносно недорога, чому і доступна. По-друге, переважна більшість котлів і інших елементів системи опалення передбачають саме використання води в якості носія тепла. І, нарешті, якщо в системі станеться витік, то в приміщення проллється звичайна вода, яка абсолютно нешкідлива для людського організму.
Рубрики: