Варіанти самостійного облаштування опалення в гаражі

Варіанти самостійного облаштування опалення в гаражі

 
Опалювальний гараж — це ідеальне середовище для зберігання машини взимку. Для того щоб вирішити, як саме його опалювати, ми пропонуємо вам розібратися в тому, які існують види опалення і як зробити опалення гаража своїми руками. Зазначимо, що в цьому випадку досить буде температури в п'ять градусів і системи вентиляції, яка б виводила з гаража вологу і вихлопні гази.
Для початку потрібно проаналізувати ситуацію. Розглянемо основні властивості, за якими відбувається градація систем опалення. Отже, в залежності від розміщення гаража:
Автономне опалення застосовується тоді, коли гараж розташований у віддаленості від дому і об'єднати їх системи неможливо.
Одна система опалення з будинком актуальна в тому випадку, якщо гараж є частиною будинку або недалеко від нього.
Ще одним критерієм поділу є принцип дії джерела тепла — спеціального пристрою, що перетворює отриману енергію в тепло. Ще одне його назва — теплообмінник. У такому випадку системи можуть бути декількох типів.
Газ — недорогий вид палива, але при установці такої системи обов'язково слід залучати фахівця і використовувати виключно заводське обладнання. Іншими словами, обладнати це опалення гаража своїми руками не вийде (це може стати смертельно небезпечним).
Мабуть, самий популярний спосіб опалення гаража. Можна придбати стаціонарний котел або ж обладнати все своїми руками, використавши кілька мобільних джерел теплової енергії.
Плюси: широкий асортимент обладнання, що працює від електромережі.
Мінуси: опалення гаража електрикою буде коштувати досить дорого, крім того, подібне обладнання ненадійно.
Таке опалення (дровами, вугіллям тощо) знаходить все більшу популярність серед власників автомобілів саме в тих районах, де застосування інших методів натикається на технічні проблеми. Приміром, газ не підведений або перебої з електрикою.
Плюси: автономність щодо централізованих систем, економія коштів при використанні малогабаритних «буржуйок».
Мінуси: заборона на зберігання легкозаймистих або вибухонебезпечних речовин, що, власне, дуже важко. Більше того, роботу котла доведеться контролювати самостійно.
В даному випадку в якості палива буде застосовуватися використане машинне масло. Для його переробки і очищення знадобиться спеціальне обладнання. Даний процес досить легко налагодити будинку.
Плюси: ви використовуєте вже відпрацьований сировина, що дозволить суттєво на ньому заощадити. Більш того, схему складання такого апарата можна запросто знайти в мережі.
Крім поділу в залежності від використовуваної сировини, системи опалення поділяються також за типом конструкції.
Водяне опалення — традиційна, добре всім нам відома система. Підійде нам лише в тому випадку, якщо гараж є частиною житлового комплексу.
Повітряне опалення. Обігрів відбувається за допомогою переміщення теплого повітря. Основним елементом системи при цьому є тепловентилятор. Мабуть, самий підходящий для нас варіант.
Інфрачервоний обігрів. Сучасна система, яка коштує не дуже дорого. В ході роботи створюється спеціальний потік, і обігрів відбувається лише в тому місці, куди цей потік направлений. Теж досить непоганий варіант для автолюбителя.
Рубрики: