Що таке парове опалення в приватному будинку

Що таке парове опалення в приватному будинку

 
Парове опалення в приватному будинку використовують для обігріву приміщення водяної пар. Деякі вважають, що це те ж, що і водяне опалення, що не зовсім правильно. Різниця в тому, що при паровому опалюванні вода застосовується у вигляді пари, а при водяному — у вигляді рідини.
Роботу такої опалювальної системи можна описати приблизно так: є спеціальний котел, в якому вода, будучи під високим тиском, нагрівається до температури кипіння. В результаті утворюється пара, що надходить за допомогою магістралей безпосередньо в опалювальні радіатори. Коли він повністю віддає тепло, то повертається назад у вигляді конденсату. Варто зазначити, що в такій системі гарячий пар видавлює повітря. Температура радіаторів може досягати 100о С, та й це не межа.
В теплообміннику не втрачається тепло. Пар акумулює тепло, тому для такої системи потрібні невеликі труби.
З допомогою такого опалення можна рекордно швидко опалити необхідне вам будівлю, так як має місце мала інерційність.
Паровий котел, який використовується в системі, накопичує пар.
Це все, звичайно, добре, але система парового опалення має і деякі недоліки. Так, термін її експлуатації досить короткий. Більш того, теплоотдающая поверхню при роботі нагрівається до високої температури.
види парового опалення
Існує кілька класифікацій опалення, які залежать від ряду принципів і аспектів застосування. Так, за способом повернення конденсату назад в котел система опалення буває:
Закриті, в яких конденсат відразу направляється в опалювальний котел.
Відкриті, де він спочатку накопичується в спеціальному резервуарі.
Йдемо далі. В залежності від кількості контурів опалення може бути:
Одноконтурним, призначеним виключно для обігріву будівлі.
Двоконтурним, здатним, крім цього, забезпечити і нагрівання води для господарських потреб.
Котел є основою системи, її ядром. Належним чином функціонуватиме лише тоді, коли його підберуть відповідно з особливостями опалювального приміщення. Іншими словами, опалювальний котел повинен володіти достатньою потужністю для того, щоб обігрівати потрібне приміщення. Для допомоги з цим ми пропонуємо наступні показники:
Для будівлі з площею до трьохсот метрів необхідна потужність — 30 кіловат.
До шестисот метрів — 60 кіловат.
До тисячі двохсот метрів — 80-100 кіловат.
Крім того, парове опалення в приватному будинку може живитися від різних типів палива:
Найголовніша роль у влаштуванні опалювального котла відведена барабану, до якого кріпляться всі відповідні датчики, трубопровід і так далі. Крім цього, котел може бути водотрубным і газотрубным.
В даному випадку все залежатиме переважно від ваших бажань і переваг. Класифікують такі труби в залежності від матеріалу, використаного для виготовлення.
Сталевий трубопровід. При його установці знадобиться зварювальне обладнання. Відрізняється хорошою стійкістю і міцність, але разом з тим має істотний мінус — з часом його поверхня покривається корозією.
Трубопровід з міді. Також досить надійний, чудово показав себе в таких трубопроводах, де теплоносій циркулює під великим тиском і температурі. Для того щоб вмонтовувати таку систему, потрібно буде скористатися методом пайки. Є у неї і недоліки. Так, обладнати будинок мідним трубопроводом буде дуже дорого, саме тому він зустрічається переважно у дорогих розкішних особняках.
Оцинкований і нержавіючий трубопровід.
На відміну від першого варіанту, дана система магістралей вкрай стійка до виникнення іржі. З'єднання здійснюється за допомогою різьби. Єдиним мінусом, як і у випадку з міддю, можна вважати високу вартість робочих матеріалів.
Якщо ви плануєте зайнятися монтажем системи опалення своїми руками, то в першу чергу повинні визначитися з матеріалом, з якого будуть зроблені труби.
Рубрики: