Що потрібно для того що б обпресувати систему опалення в будинку

Що потрібно для того що б обпресувати систему опалення в будинку

 
Помилково вважати, що будівництво та обладнання будинку закінчується після установки необхідних трубопроводів. Насправді це не так, адже заміський будинок — це постійний комфорт, який необхідно весь час контролювати. Опалення, постачання водою і газом — все це вимагає постійної уваги. І саме для того, щоб все справно працює, і потрібно опресовування системи опалення — спеціальна перевірка системи, з допомогою якої моніторять якість установки і всі оснащення.
Відзначимо, що в кожній опалювальній системі є робочий тиск, під його впливом переміщається теплоносій, повітря або вода. Дана характеристика безпосередньо пов'язана з кількістю поверхів будинку, для багатоповерхівок воно зобов'язане бути достатньо високим для підняття води або «незамерзайки» на необхідну висоту. Коли теплоносій рухається по трубах, то тиск при цьому може коливатися. Відповідно, деякі показники будуть перевищувати норму.
Якщо це приватний будинок, тоді опресовування системи опалення відбувається наступним чином: береться вода і запускається в трубопровід під великим тиском (воно складає як мінімум 2 атмосфери).
Але якщо мова йде про багатоповерхівці, то систему спочатку слід випробувати — підвищити потужність хоча б на 30 відсотків. Існує спеціальний прес, призначений для цього. Отримана потужність повинна утримуватися протягом тридцяти хвилин. Це буде контролювати встановлений на вводі манометр.
Якщо ви бачите, що стрілка на манометрі несподівано почала опускатися, то це може означати лише одне: в системі має місце бути розгерметизація. До «слабких» місць, яких витік відбувається частіше за все, відносяться:
Більш того, з-під контролю не повинні йти ті елементи, які були встановлені під поверхнею підлоги. Варто відзначити, що і ці, і інші ремонтні роботи необхідно починати лише після того, як теплоносій буде частково, а краще повністю злитий. Сама процедура обпресування може закінчуватися тільки після того, як стрілка перестане опускатися і буде вести себе стабільно. Прес, про який ми тільки що згадали, можна використовувати для малодоступних ділянок системи опалення.
У державних спорудах, таких, як лікарні, громадські центри, промивка і подальша опресовування повинні в обов'язковому порядку виконуватися відповідними службами. Коли з усіма роботами буде покінчено, експерт повинен скласти акт обпресування, в якому було б зазначено час проведення та вихідні параметри системи опалення.
Не варто помилятися і з приводу нещодавно обладнаних систем опалення. Те, що вона буде новою, ще не означає, що система постійно буде в повній справності. Адже ще в ході установки труби можуть бути забрудненими пилом і будівельними матеріалами, тим чи іншим чином потрапили в труби. Тому, щоб уникнути проблем у подальшому, і в цьому випадку знадобиться промивання й опресування системи опалення.
Рубрики: