Самостійне виготовлення пелет

Самостійне виготовлення пелет

 
Пошуком нових джерел палива займаються багато профільні НДІ різних країн. Паралельно з освоєнням нетрадиційних видів енергії останнім часом стали активно впроваджуватися енергозберігаючі технології. Серед перспективних напрямів у цій галузі — використання відходів промисловості і сільського господарства.
Пелети є паливним продуктом, який став відмінною підмогою в господарствах, де активно переробляється деревина і зернові культури.
Виготовлення пелет своїми руками засноване на принципі формування невеликих циліндричних гранул діаметром 5-10 см і довжиною 5-6 см з наступних видів сировини:
Некондиційна деревина та відходи деревообробки (тріска, тирса, стружка)
Відходи посівних культур (солома, лузга)
Пелети – паливо набагато екологічно чистіша, ніж мазут або вугілля. Викид CO2 в атмосферу незначний. Однак при використанні сировини для виробництва пелет потрібно звертати увагу на можливу присутність в ньому токсичних речовин.
Технологічний ланцюжок виробництва паливних гранул дуже коротка. Виготовлення пелет своїми руками зводиться до двох основних етапів: підготовчий і виробничий.
Вологість маси повинна бути в межах 8-12 %. Цей показник зберігається для гранул, щоб забезпечити їм високу теплотворність.
Готову фракцію засипають в приймальний бункер, потім вона потрапляє в прес гранулятора. При спрессовывании маса нагрівається до температури 70-90 °С. Лігнін стає м'яким і склеює тирсу. Під тиском формуються гранули. Потім їх охолоджують і зберігають.
Господар, який ризикнув робити пеллети своїми руками, опиниться перед дилемою: купувати або робити гранулятор. Перший варіант багато хто відразу забракують з трьох причин:
Залишається друге. Перш, ніж приступити до роботи, необхідно визначитися з вибором типу гранулятора. Він буває з плоскою матрицею і з кільцеподібною .
Гранулятор з плоскою матрицею є менш витратним і простіше у виготовленні. Розглянемо його як кращий варіант.
В основному весь процес зводиться до проведення складальних операцій, а окремі вузли, з яких він складається, купують. Необхідно буде подбати про наявність наступних модулів:
Складання агрегату здійснюється при наявності міцною і жорсткою платформи. Це зварна конструкція з профільного прокату (швелер, двутавр, куточок). Застосовують електрозварювання, різання за допомогою болгарки і дриль для сверловки кріпильних отворів. Якщо планується установка мобільного типу, то в кутах підстави рами варяться вушка для кріплення коліс.
Рубрики: