Основні системи і схеми опалення для двоповерхового приватного будинку

Основні системи і схеми опалення для двоповерхового приватного будинку

 
Схеми опалення повинні бути розроблені на підготовчому етапі будівництва будинку. Завдяки цьому можна заздалегідь визначити, скільки саме і якого матеріалу вам потрібні. Вкрай важливо підібрати правильну систему, ґрунтуючись не тільки на матеріальні можливості, але і на доступності ресурсів.
Найбільш поширена схема опалення двоповерхового будинку, водяне опалення, яка використовується для нашого будови. Розглянемо всі варіанти.
Вона передбачає автономну регулювання температури в тій або іншій кімнаті. Елементи при цьому розміщуються стандартно: дві паралельні горизонтальні труби, на них кріпиться радіатор. При цьому бажано використовувати труби з пластику, адже вони більш міцні та довговічні, ніж металеві.
Під час проектування потрібно визначити, скільки саме сполук (в тому числі і кутових) вам потрібно при установці. Також для кожного окремого радіатора потрібні кронштейни для кріплення, розмір яких буде залежати від розміру самого радіатора. 
Система може харчуватися від самих різних типів палива, але разом з тим найпопулярнішими залишаються електрику і газ. Щодо твердого палива, то в сучасних будинках воно вже практично не використовується.
Ніж котел має незначні габарити, то його можна встановити практично в будь-якій кімнаті — наприклад, в коморі. Бажано повісити його на стіну, щоб не займати багато простору.
А ось в бібліотеці або спальні котел краще не ставити, оскільки при його роботі виділяється шум, хоч і незначний. А от щодо котлів великого розміру, то їх потрібно розміщувати не те що в окремій кімнаті, а в окремій прибудові.
Коли в будинку є підвал або на горище, то використовується один варіант розміщення: зверху і знизу:
Коли розводка знаходиться зверху і обігрівач встановлюється на горищі, то гаряча рідина допомогою стояка буде надходити до всієї системи.
розміщення бака для опалення приватного будинку
Коли розводка встановлена знизу і бак поміщається в підвалі, рідина буде йти в труби допомогою електричного насоса.
І незалежно від того, який варіант буде обрано, розширювальний бал у будь-якому випадку буде розташований в найвищій точці приміщення (іншими словами, на даху) і буде з'єднуватися з обігрівачем за допомогою стояка.
Якщо буде одна труба, то вона має вигляд кільця. І рідина спочатку йде на перший поверх, потім назад в котел і вже потім поступає на другий.
Виходить, що на другому поверсі буде тепліше, ніж на іншому. І для деякої компенсації подібного ефекту на першому поверсі (де температурі трохи нижче) обладнують радіатори більшого розміру.
Більш того, в описаній нами системі опалення у вас не буде можливості вимкнути один певний обігрівач — необхідно буде деактивувати всю систему повністю.
А ось система з парою труб вже складніше. Незважаючи на те, що встановити її дуже важко і клопітно, вона практично не має яких-небудь недоліків. Свою назву система отримала тому, що в ній будуть матися дві труби: для гарячої рідини і для холодної.
Гаряча ж переміщається в радіатори, проходить крізь них і після цього остигає. Потім, природно, вона переходить в «холодну» частина. Один момент: якщо ви навіть вимкніть певний радіатор, то це жодним чином не вплине на всю систему в цілому.
Далі ми розглянемо основні види систем опалення. Спочатку варто відзначити, що сьогодні люди використовують переважно центральні системи парового або водяного опалення, різне повітряне опалення, а також малопопулярний пічне опалення. Ми у загальних рисах розглянемо кожну з систем (за винятком пічної) з максимально детальною класифікацією, базуючись на властивостях носіїв тепла.
Рубрики: